L177DFDH50SOL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L177DFDH50SOL2RM8 is not available
L177DFDH50SOL2RM8
DigiKey Part Number
L177DFDH50SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFDH50SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 50P PNL MNT SLDR
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
EDA/CAD Models
L177DFDH50SOL2RM8 Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C