L777DA15PC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 2 501
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 369
Datasheet
Image for L777DA15PC is not available
L777DA15PC
DigiKey Part Number
L777DA15PC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DA15PC
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C