L717SDDH50P
L717SDDH50P
L717SDDH50P
DigiKey Part Number
L717SDDH50P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDDH50P
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS SOLDER CUP
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C