L717SDB25P1ACH3FC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 10
Datasheet
In Stock: 1 467
Amphenol CONEC
In Stock: 347
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDB25P1ACH3FC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDB25P1ACH3FC309
DigiKey Part Number
L717SDB25P1ACH3FC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25P1ACH3FC309
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDB25P1ACH3FC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C