D25P13A6GV00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 42
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
D25P13A6GV00LF
DigiKey Part Number
D25P13A6GV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P13A6GV00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D25P13A6GV00LF Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin-Nickel Plated
Mfr
Contact Finish
Gold or Gold, GXT™
Series
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Style
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C