L717DFC37POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFC37POL2
DigiKey Part Number
L717DFC37POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFC37POL2
Description
CONN D-SUB PLG 37POS PNL MT SLDR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DFC37POL2 Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C