L717DA15PF179A
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DA15PF179A
DigiKey Part Number
L717DA15PF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DA15PF179A
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT WW
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717DA15PF179A Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C