L17DBFRAA25P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 394
Datasheet
Similar
3M
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 69
In Stock: 67
In Stock: 38
In Stock: 13
In Stock: 0
In Stock: 199
In Stock: 935
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L17DBFRAA25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DBFRAA25P
DigiKey Part Number
L17DBFRAA25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DBFRAA25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DBFRAA25P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C