L117DBFRBA25S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 105
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 73
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L117DBFRBA25S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRBA25S
DigiKey Part Number
L117DBFRBA25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRBA25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DBFRBA25S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C