L177DFD50S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L177DFD50S is not available
L177DFD50S
DigiKey Part Number
L177DFD50S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFD50S
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS PNL MNT
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C