L717DFDG50PAM4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 249
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 37
Datasheet
Image for L717DFDG50PAM4 is not available
L717DFDG50PAM4
DigiKey Part Number
L717DFDG50PAM4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFDG50PAM4
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS R/A SOLDER
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717DFDG50PAM4 Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C