ABM12AIG-27.000MHZ-1Z-T
DigiKey Part Number
535-ABM12AIG-27.000MHZ-1Z-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM12AIG-27.000MHZ-1Z-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM12AIG-27.000MHZ-1Z-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12AIG-27.000MHZ-1Z-T
Description
CRYSTAL 27.000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz ±10ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM12AIG-27.000MHZ-1Z-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Load Capacitance
8pF