55A0111-26-9
DigiKey Part Number
55A0111-26-9-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-9
Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 5'
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 White 600V 5.00' (1.52m)
Datasheet
 Datasheet
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Series
Length
5.00' (1.52m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C