DSM8100-000
DigiKey Part Number
863-1616-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSM8100-000
Description
RF DIODE PIN 60V 250MW
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Diode PIN - Single 60V 250 mW
Datasheet
 Datasheet
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Capacitance @ Vr, F
0.025pF @ 10V, 1MHz
Manufacturer
Skyworks Solutions Inc.
Resistance @ If, F
3.5Ohm @ 10mA, 100MHz
Packaging
Tray
Power Dissipation (Max)
250 mW
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Diode Type
PIN - Single
Base Product Number
Voltage - Peak Reverse (Max)
60V