103JT-050
DigiKey Part Number
4316-103JT-050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
103JT-050
Description
NTC THERMISTORS 10KOHM 1% LENGTH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k Probe
Datasheet
 Datasheet
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
B Value Tolerance
±1%
Manufacturer
Semitec USA Corp
B25/85
3435K
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
3.5 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
1.97" (50.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Mounting Type
User Defined
Resistance Tolerance
±1%