PESD1IVN27A-QX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2 276
Datasheet
45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
PESD15VL1BA,115
PESD1IVN27A-QX
DigiKey Part Number
1727-PESD1IVN27A-QXTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-PESD1IVN27A-QXCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-PESD1IVN27A-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PESD1IVN27A-QX
Description
TVS DIODE 27VWM 45VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
CAN
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
14pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
27V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
28V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)