L717SDB25P
L717SDB25P
L717SDB25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDB25P
DigiKey Part Number
L717SDB25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDB25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717SDB25P Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Show Empty Attributes
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Bulk
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Wire Gauge
20 AWG
Contact Type
Signal
Contact Material
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C