SMAJ58CA/TR13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 524
Datasheet
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ58CA/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ58CA/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ58CA/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ58CA/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58CA/TR13
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V