CQ0402FRNPO9BN680
DigiKey Part Number
13-CQ0402FRNPO9BN680TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0402FRNPO9BN680
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
68 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)