CQ0201BRNPO9BNR50
DigiKey Part Number
13-CQ0201BRNPO9BNR50TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQ0201BRNPO9BNR50
Description
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NPO 0201
Detailed Description
0.5 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CQ0201BRNPO9BNR50 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)