CC1206KRX7R0BB393 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
0.039 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206KRX7R0BB393
DigiKey Part Number
CC1206KRX7R0BB393-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206KRX7R0BB393
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206KRX7R0BB393 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)