CC1206JRX7RABB153 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
Datasheet
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
In Stock: 356
Similar
TDK
In Stock: 1
In Stock: 948
0.015 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC1206JRX7RABB153
DigiKey Part Number
CC1206JRX7RABB153-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JRX7RABB153
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206JRX7RABB153 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)