CC0805ZRY5V8BB104 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0805ZRY5V8BB104 |
Description | CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0805ZRY5V8BB104 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance -20%, +80% | Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) |