CC0805MRX7R0BB223
DigiKey Part Number
311-1905-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1905-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1905-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805MRX7R0BB223
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805MRX7R0BB223 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)