CC0805MRX5R5BB226 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 302 135
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 763
Würth Elektronik
KEMET
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)