CC0805KFX7R9BB224
DigiKey Part Number
13-CC0805KFX7R9BB224TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805KFX7R9BB224CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805KFX7R9BB224DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805KFX7R9BB224
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805KFX7R9BB224 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)