CC0805JRX7RABB102
DigiKey Part Number
13-CC0805JRX7RABB102TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805JRX7RABB102CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805JRX7RABB102DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JRX7RABB102
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805JRX7RABB102 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)