CC0603KRX7R9BB273 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 14 950
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
Knowles Syfer
KYOCERA AVX
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
0.027 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)