CC0603JPX7R7BB333 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 14 679
Datasheet
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.033 µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603JPX7R7BB333
DigiKey Part Number
13-CC0603JPX7R7BB333TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JPX7R7BB333
Description
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603JPX7R7BB333 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)