CC0603BRNPO0BN2R4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
2.4 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603BRNPO0BN2R4
DigiKey Part Number
13-CC0603BRNPO0BN2R4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603BRNPO0BN2R4
Description
CAP CER 2.4PF 100V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603BRNPO0BN2R4 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)