CC0402GPNPO9BN680 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 20 000
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 8 413
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
68 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CC0402GPNPO9BN680
DigiKey Part Number
13-CC0402GPNPO9BN680TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0402GPNPO9BN680
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NPO 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0402GPNPO9BN680 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)