CA0508KRNPO9BN330
DigiKey Part Number
311-1519-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1519-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1519-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0508KRNPO9BN330
Description
CAP ARRAY 33PF 50V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA0508KRNPO9BN330 Models
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
YAGEO
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
33pF
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)