AS0805KRX7R0BB103
DigiKey Part Number
311-4578-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4578-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4578-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS0805KRX7R0BB103
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
AS0805KRX7R0BB103 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)