BV0914BH3I155D030N122.88
DigiKey Part Number
4503-BV0914BH3I155D030N122.88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BV0914BH3I155D030N122.88
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
122.88 MHz VCXO HCMOS Oscillator 3.3V Amplitude Control 4-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±15ppm
Packaging
Strip
Absolute Pull Range (APR)
±30ppm
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Base Resonator
Current - Supply (Max)
30mA
Type
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
Package / Case
4-SMD, No Lead
Function
Amplitude Control
Size / Dimension
0.577" L x 0.368" W (14.65mm x 9.35mm)