BT0914AH3I507EN100
DigiKey Part Number
4503-BT0914AH3I507EN100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BT0914AH3I507EN100
Description
XTAL OSC TCXO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
45mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.577" L x 0.368" W (14.65mm x 9.35mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)