481RV12172100 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 481RV12172100-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 481RV12172100 |
Description | SWITCH ROTARY 8POS 100MA 30V |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Rotary Switch 8 Position SP8T 100mA (DC) AC Through Hole |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 481RV12172100 Models |
Category | Current Rating (Amps) 100mA (DC) |
Manufacturer Würth Elektronik | Voltage Rating - DC 30 V |
Series | Actuator Type Knob |
Packaging Bulk | Actuator Length 9.55mm |