YJ1.5-21.4-0.5AU
DigiKey Part Number
5040-YJ1.5-21.4-0.5AU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YJ1.5-21.4-0.5AU
Description
20 AWG Crimp Contact
Customer Reference
Detailed Description
Pin Contact 20 AWG Size 1.5mm Crimp Gold
Category
Contact Size
1.5mm
Manufacturer
Weipu Connector
Wire Gauge or Range - AWG
20 AWG
Packaging
Bulk
Wire Gauge or Range - mm²
0.5mm²