WR04X3002FTL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 133 340
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
TE Connectivity
Panasonic Industry
30 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
WR04X3002FTL
DigiKey Part Number
1292-WR04X3002FTLTR-ND - Tape & Reel (TR)
1292-WR04X3002FTLCT-ND - Cut Tape (CT)
1292-WR04X3002FTLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR04X3002FTL
Description
RES 30K OHM 1% 1/16W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
WR04X3002FTL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)