WLBD1608K2U100TP
DigiKey Part Number
1292-WLBD1608K2U100TPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLBD1608K2U100TP
Description
FERRITE BEAD 10 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.3A 50mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
10 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Max)
1.3A