RF03N1R8A250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.8 pF ±0.05pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
RF03N1R8A250CT
DigiKey Part Number
1292-RF03N1R8A250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF03N1R8A250CT
Description
CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)