RF03N150G250CT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
15 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
RF03N150G250CT
DigiKey Part Number
1292-RF03N150G250CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF03N150G250CT
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)