HH18N120G101CT
DigiKey Part Number
1292-HH18N120G101CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HH18N120G101CT
Description
CAP CER 12PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)