0603N150J500CT
DigiKey Part Number
1292-1487-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1487-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1487-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603N150J500CT
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603N150J500CT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)