830002996B | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1923-830002996B-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 830002996B |
Description | WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 32.7680 K |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±15ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms Cylindrical Can, Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 830002996B Models |
Category | Load Capacitance 12.5pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Bulk | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Package / Case |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm) |
Frequency Tolerance ±15ppm | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |