481RV12172100
DigiKey Part Number
481RV12172100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
481RV12172100
Description
SWITCH ROTARY 8POS 100MA 30V
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rotary Switch 8 Position SP8T 100mA (DC) AC Through Hole
EDA/CAD Models
481RV12172100 Models
Category
Current Rating (Amps)
100mA (DC)
Manufacturer
Würth Elektronik
Voltage Rating - DC
30 V
Series
Actuator Type
Knob
Packaging
Bulk
Actuator Length
9.55mm