Y4078200R000V0L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
200 Ohms ±0.005% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y4078200R000V0L
DigiKey Part Number
804-Y4078200R000V0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4078200R000V0L
Description
VHP101 200R00 0.005%
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.550" (13.97mm)