Y407810K0000V9L
DigiKey Part Number
804-1059-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y407810K0000V9L
Description
RES 10K OHM .3W .005% RADIAL
Detailed Description
10 kOhms ±0.005% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Y407810K0000V9L Models
Series
Temperature Coefficient
0.0ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)