Y09261R00000Q129L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
1 Ohms ±0.02% 8W Through Hole Resistor TO-220-4 Non-Inductive Metal Foil
Y09261R00000Q129L
DigiKey Part Number
804-Y09261R00000Q129L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y09261R00000Q129L
Description
VPR221T 1R0000 0.02% 952956 TERA
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
TO-220-4
Resistance
Size / Dimension
0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.845" (21.46mm)