KTPS65-1250DT-3P-VI-C-P1
DigiKey Part Number
62-1221-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTPS65-1250DT-3P-VI-C-P1
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Detailed Description
12V 65 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized
International
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Approval Agency
IEC
Voltage - Output
12V
Standard Number
Current - Output (Max)
5A
Base Product Number
Power (Watts)
65 W