MCA12060D9531BP100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3 313
Datasheet
Direct
Susumu
Susumu
YAGEO
Upgrade
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale
9.53 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCA12060D9531BP100
DigiKey Part Number
MCA12060D9531BP100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCA12060D9531BP100
Description
RES 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCA12060D9531BP100 Models
Category
Features
Anti-Sulfur
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)